Logo
Výhradním dovozcem lodí Pyranha pro ČR a SR je firma Vodák sport HTML kodérPHP programátor
Uvod
O nas
O nas
Novinky
Forum
Kontakt
Divoka voda
More/Turistika
Klub/Specialiste
Dealers

Novinky

Úspěšné Exped Symposium  20.2.2010
Páteční večer se nesl ve znamení příjezdu většiny účastníků a baru plného lidí dychtivých jídla a pár drinků Následně se všichni odebrali do zvláště pohodlného ubytování, aby se dobře vyspali na následující víkend.

Sobotní ráno se probudilo s lehkým sněhovým popraškem a slunečnou oblohou do jasného mrazivého dne, který jsme si užili workshopy a besedami vedenými působivou sestavou čítající jména jako Justine Curgenven, Dr Mark Tozer, Helen Teasdale, John Cousins, Jules Bernard and Ray Goodwin.

První ranní beseda „Expedice – kam jet a kdy“, řízená Jonem Greenem a Justinem Curgenvanem, byla inspirativním setkáním plným nápadů, tipů a návrhů na další výlet. .

Populární byl workshop „Energie na cestě“, vedený firmou Lyon equipment, zaměřený na užití obnovitelné a trvale udržitelné energie k pohonu všech udělátek od VHS po I-pody a foťáky na dokumentování vodáckých zážitků a k zajištění hmotných potřeb na cestě. Druhým extrémem byla beseda Bush Craft vedená Julesem Bernardem, který se zabýval tím, jak dělat stanové kolíky a ohniště, výběrem nástrojů, a dokonce pečením koláče na ohni! Beseda Kaňony a soutěsky byla trochu serioznější a probíhala v lesích nad centrem. Poskytla náhled do problematiky, jak dostat sebe a loď ze svízelných situací za pomoci základního vybavení pro záchranu. Skutečně užitečné při extrémním přenášení! .

Jak se začalo stmívat, odebrali jsme se do baru na pivo a potom do posluchárny, abychom shlédli předpremiéru nového filmu Justina Curgenvanse „This is Canoeing“. Film byl obrovským hitem a slyšel jsem že se pár lidí chystá příští rok na kanadskou Mountain river. .

Následně Paul Cripps uvedl Peru jako destinaci nejen z pohledu vodáckého, což bylo následováno filmem Below and Beyond Machu Picchu, inspirujícím dokumentem o přípravě a prvosjezdu Rio Concebidayoc klukama z Breninu: Jonem ‘Spike’ Greenem, Adamem Harmerem a Petem Catterallem. .

Večer pokračoval dalšími příběhy a předháněním se, až došlo breninské pivo a lidi se vykradli do postelí. Nicméně, povídalo se něco o pozdně nočním popíjení vodky u jezera. .

Neděle se probudila s patnácti centimetry sněhu za dveřmi, což však neodradilo hochy od Pyranhy a Palm, kteří vzali lodě a smažili dolů po zasněženém svahu, bavíce tím ostatní vychutnávající ranní kávu.
Později, když již byli všichni šťastně usazeni ve svých workshopech, jsme si vytáhli ven některé z lodí P&H pro improvizované fotografování, využívaje při tom nádherné krajiny v okolí Plas Y Brenin. .

Po všech stránkách skvělý víkend. Dobře zorganizovaný a výborné východisko pro každého, kdo pomýšlí na expedici jakéhokoliv druhu. Obrovské díky za organizaci si zaslouží Pete Catterall a všichni v Plas Y Brenin, nashle za rok!Zpět na novinky
news